Ik kan toch nog wel even rijden op reserve. 5km lijkt me veel te weinig, ik doe er toch nog wel meer dan 20 denk ik, maar hoe ver ik exact ik zou geraken met men 2ru weet ik niet
Ja dat ben ik dus nu aan het testen had heem boemvol gedaan en dan km-stand genoteerd.
Nu zit ik juist onder de normale stand. En moet morgen 30km afleggen Toch maar een extra fles benzine meepakken misschien
Swizzer schreef:Waar komt dit rubbertje precies? Bedoeld om de standaard op te vangen o.i.d., maar waar?
deze rubber moet je aan de onderkant van de uitlaat bevestigen.
Toch bij een originele uitlaat, ik weet niet of deze rubber bevestigd kan worden bij een immi uitlaat.
Als ik een m stuur bestel bij jmpb,neem ik dan best het brede of het smalle?
En zo een m stuur, dat komt toch niet tegen de tank he?
Ik kan mijn achterempedaal helemaal indrukken naar beneden en dan remt hij een beetje, het boutje op men remstang is helemaal tot het einde.
Als ik de remsegmenten vernieuw is dat dan weg?
Het kan zijn dat je remschoenen versleten zijn. Wat je ook eens kan proberen is het hendeltje dat op je trommelrem zit, 1 tandje verder op het asje zetten.
Ga het zo proberen.
Als ik een m stuur bestel bij jmpb,neem ik dan best het brede of het smalle?
En zo een m stuur, dat komt toch niet tegen de tank he?
tis schreef:Ga het zo proberen. Als ik een m stuur bestel bij jmpb,neem ik dan best het brede of het smalle? En zo een m stuur, dat komt toch niet tegen de tank he?
Ik heb zo een smal liggen. Neen, kom normaal niet tegen de tank, moet jezelf een beetje zien hoe je het zet in de stuurklemmen.
Ik rijd nu met een tandwiel verhouding van 14-41.
Deze verhouding staat op een blokje met immi fs1cilinder, 16mmcarb eb snelle uitlaat.
Maar hij trekt (zoals zo vele) niet echt door in zn 4.
Ik zal binnenkort eens een GT kopje laten maken.
Maar welke tandwielverhouding is dan het beste?