Pagina 1 van 1
Lichten werken niet weer
Geplaatst: 05 okt 2010, 17:47
door hends
Toen ik deze morgen wou vertrekken merkte ik dat mijn neutraal lampje het niet meer deed en toen ik verder keek deed men voor- en achterlicht het ook niet meer, de batterij is nog behoorlijk vol.
Aan wat kan dit liggen?
alvast bedankt
Geplaatst: 05 okt 2010, 17:50
door ginofs1
NIX werk aan de winkel

Geplaatst: 05 okt 2010, 17:51
door hends
hoe bedoel je?
hoe kan ik het best beginnen met het probleem op de sporen?
Op vlak van bedrading ben ik een ramp
Geplaatst: 05 okt 2010, 17:59
door ginofs1
je lampjes branden door omdat de spanning te hoog oploopt.
maakt je accu goed massa.
hoeveel volt meet je op de accu.
maakt je brommer veel toeren.
het best is er een regelaar tussen zetten.
hoeveel volt geeft hij bij vol gas
Geplaatst: 05 okt 2010, 22:05
door Todd
Ik heb hetzelfde probleem gehad met mijn 1j5 en hiervan was de lichtspoel kapot. Als je aan de stekker die uit de onsteking komt opspoort (bij je accu in de buurt) en deze loshaalt, dan zou je ongeveer 6v op de groene en gele moeten meten als je de brommer laat lopen. Als je hier spanning hebt dan ben je een heel eind in de goede richting.
Geplaatst: 06 okt 2010, 00:22
door fs1man
Als het voorheen goed gewerkt heeft kan het ook gewoon je accu zijn.
laad deze op en kijk wat er dan werkt meet de laadspanning is deze goed
en je accu is na een tijdje weer leeg vervang hem dan maar.
De 6 volt accu,s gaan niet echt lang mee.
Geplaatst: 06 okt 2010, 02:03
door YamaSam
haal er es die diode in je kabelboom uit?, ..
er is een degelijk verschil tussen neutraallamp en koplamp.
als er niks gesprongen is, en alle lampjes hebben goed contact etc, moet de neutraallamp een permanent + krijgen, (het contact op de motor geeft dan de -) en de lichten moeten een + krijgen van de handvatschakelaar via de tweede stand van de kontaktsleutel, (en krijgt zelf een permanent - van de zwarte draad of het frame).. tegelijk uitvallen is dus een tegenstelling, het zijn paralelle cirquits..
vaak springen bij een FS1 alle lampen, vanaf er één lamp springt.. (het weggevallen verbruik geeft dan meer stroom op de rest, die het bijgevolg ook gaat begeven..)
de neutraallamp is echter meestal enkel in dienst als er niet zoveel stroom is (stationair draaien) deze heeft dus zelden een effekt op de rest van de lampen..
Geplaatst: 06 okt 2010, 12:34
door hends
Ik heb het nagekeken, koplamp, rechtervoorpinker en achterlicht zijn gesprongen, neutraallampje moet iknog controleren, dus eigenlijk zou ik alle lampjes gewoon moeten vervangen? maar waar vind ik zomaar nog FS1 lampjes?
Geplaatst: 06 okt 2010, 12:49
door Twowheeler
Gewoon je oude lampjes meenemen
En anders via een webshop
Geplaatst: 06 okt 2010, 12:52
door hends
oke bedankt iedereen, ik zal zo snel mogelijk laten weten als ik dit gedaan heb en of het werkt!
Geplaatst: 06 okt 2010, 14:52
door YamaSam
koop ze maar dubbel

Geplaatst: 06 okt 2010, 15:40
door Arnoute
YamaSam schreef:koop ze maar dubbel

idd! is best handig als je reserves hebt!
Geplaatst: 10 okt 2010, 00:21
door hends
nieuwe lampjes ingedraaid en alles werkt weer prima, bedankt!